Wydrukuj tę stronę

Promotal Elansa - fotel ginekologiczny, medyczny

  • Cena:

    od 21.400 zł   20.400 zł - promocja SPRING DEAL 2020

PROMATAL logo


Nowoczesny, bezkompromisowy fotel ginekologiczny, sterowany elektrycznie. Unikalne rozwiązanie, jakiego nie ma żaden fotel ginekologiczny na rynku. Za pomocą sterownika nożnego regulowana jest wysokość fotela z jednoczesnym ruchem oparcia.  Dodatkowo, oparcie można dopasować indywidualnie za pomocą sprężyny gazowej – manualnie. Firma Promedus jest bezpośrednim importerem foteli Promotal.

Pozycjonowanie fotela

Elektrycznie sterowany ruch fotela jest płynny i spokojny. W łatwy sposób można uzyskać wymaganą pozycję. Wysokość regulowana jest w zakresie od 46 do 106 cm. Pozycja najniższa jest idealna do wsiadania na fotel dla każdego pacjenta, szczególnie dla tego, ktyóry ma kłopot z poruszaniem się. Górna granica to optymalna wysokość dla lekarza do prowadzenia badań bez ryzyka naprężeń kręgłosłupa i innych urazów. Możliwość uzyskania wielu różnych pozycji, sprawia, że praca staje się łatwiejsza, przyjemniejsza również dla pacjenta, szybsza i co za tym idzie bardziej efektywna. Opcjonalnie sterownik nożny może posiadac funkcję programowania 3 pozycji pracy. Fotel można rozłożyć do pozycji horyzontalnej np. do badań ogólnych. Jeżeli pacjent poczuje się słabo szybko można uzyskać pozycję ratunkową. Do badań ginekologicznych dodatkowo możemy manualnie zmienić ustawienie nachylenia oparcia.

Elansa Promedus 2
Elansa Promedus 3

 Potrzeby pacjentki

W praktyce ginekologicznej każdego pacjenta rozpatruje się indywidualnie, chociażby ze względów anatomicznych. Multipozycjonowanie pozwala odpowiednio ustawić pacjenta do badań. Wybór podpórek pod nogi, zwiększa bezpieczeństwo i komfort pacjenta: metalowe podpórki pod stopy, podkolanniki lub tapicerowane oparcia dla stóp. Uchwyty po obu stronach fotela stabilizują pacjenta i dodają pewności. Dodatkowy zagłówek czy wsparcie dla nóg w pozycji leżącej poprawia komfort badań i wygodę dla pacjenta.

 Fotel profesjonalny

Dokładność i drobiazgowość badań może przesądzać o prawidłowej diagnozie i planowaniu leczenia. Aby zmaksymalizować zadawalający efekt, fotel Elansa można wyposażyć w specjalistyczne urządzenia i akcesoria. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są gotowe uchyty do kolposkopów różnych producentów. Uchwyt do lampy pozwala na instalację oświetlenia tuż przy fotelu, w zasięgu ręki. Metalowe szyny o standardowym przekroju, dają możliwość zamocowania wielu innych elementów, które zwiększą ergonomię i efektywność pracy. Jeżeli potrzebna jest wersja mobilna, wystarczy zamówić komplet kółek, wówczas wysokość fotela zwiększy się o 5 cm.

Elansa Promedus 4
Elansa Promedus 5

 Higiena przede wszystkim

Fotel Elansa jest łatwy w utrzymaniu czystości. Gładka, bezszwowa tapicerka daję się łatwo wyczyścić, nie zbędnych zakamarków, gdzie mógłby zgromadzić się brud czy bakterie. Całe siedzisko można łatwo zdjąć co daje nam dostęp do bazy fotela w celu gruntownego mycia. Dołączany podnóżek posiada przezroczysty pokrowiec, który zabezpiecza tapicerkę w jej newralgicznym punkcie.
Stalowa konstrukcja fotela pokryta jest lakierem epoxydowym, tworząc gładką powierzchnię. Rolka na papier umiejscowiona z tyłu za zagłówkiem, daje możliwość łatwego rozwinięcia papieru na całej powierzchni siedziska i oparcia. Wysuwana taca pod fotelem o pojemności 6 litrów skutecznie gromadzi płyny powstające podczas badania czy zabiegu. Na tacę można nałożyć specjalną siatkę, która zapobiega ropryskiwaniu płynów.  

3 wersje podpórek nóg do wyboru.

Parametry techniczne i wyposażenie podstawowe:

  - maksymalne obciążenie 170 kg.
  - wymiary całkowite: dł.: 178,8 cm., wys. 46-106 cm, szer. 60 cm
  - waga fotela: 95 kg.
  - zintegrowany ruch siedziska i oparcia za pomocą jednego silnika elektrycznego
  - położenie oparcia regulowane za pomoca sprężyny gazowej
  - elektryczny sterownik nożny do regulacji ruchów fotela
  - wysokość minimalna 46 cm, max. 106 cm.
  - pozycja ratunkowa
  - wysuwana taca pod siedziskiem, plastikowa, o pojemności 6 litrów
  - przygotowane miejsce do montażu uchwytu do kolposkopu
  - struktura fotela wykonana ze stali nierdzewnej z powłoką epoksydową
  - tapicerka bezszwowa, wybór kilkunastu kolorów, zdejmowalna
  - uchwyt na rolkę z papierem (szerokość rolki 50 cm, średnica 12,5 cm)
  - podpórki pięt

Elansa Promedus 6

 

Cechy funkcjonalne i konstrukcyjne wyróżniające fotel ELANSA w porównaniu z fotelami w podobnej klasie,
dostępnymi na rynku polskim.


1. Regulacja wysokości w zakresie 46-106 cm.  Gwarantuje doskonały dostęp do pacjenta. Poziom do wsiadania i wysiadania to zaledwie 46 cm. W tej pozycji każdy pacjent, starszy, mający kłopoty z poruszaniem się czy kobieta w ciąży jest w stanie   w wygodny i bezpieczny sposób usiąść na fotelu. Górna granica 106 cm jest optymalną pozycją pracy dla lekarza bez ryzyka naprężeń kręgosłupa czy innych urazów.

2. Zintegrowany ruch siedziska i oparcia za pomocą jednego silnika elektrycznego. Unikalny system pozycjonowania automatycznie dopasowuje oparcie do położenia siedziska. Nie ma potrzeby, aby za każdym razem zmieniać położenie oparcia. Dzięki dodatkowej regulacji oparcia sprężyną gazową, można indywidualnie ustawić położenie oparcia, idealnie w wymaganej pozycji. Tylko jeden silnik elektryczny zmniejsza ryzyko awarii.

3. Pozycjonowanie fotela odbywa się  za pomocą sterownika nożnego. Jest to jedyne ergonomiczne rozwiązanie. Lekarz  w czasie badań, aby zmienić pozycję nie angażuje rąk. 

4. Fotel bardzo łatwo można utrzymać w czystości, dzięki bezszwowej tapicerce i bardzo gładkim powierzchniom. Dodatkowo tapicerkę można łatwo zdjąć w celu gruntownego czyszczenia fotela.

5. 6 litrowa taca wysuwana pod siedziskiem wykonana jest z tworzywa ABS, można ją myć w myjniach mechanicznych. Tworzywo w porównaniu do metalu jest odporne na agresywne działanie ludzkich płynów ustrojowych.

6. Długość siedziska w fotelu ELANSA wynosi 36,3 cm. W porównaniu z innymi fotelami taka długość jest najbardziej optymalna dla większości pacjentów. Dłuższe siedzisko powoduje, że pacjent jest zbyt oddalony od brzegu siedziska co utrudnia uzyskanie pożądanej pozycji do badań czy zabiegów.

7. Większe wycięcie w siedzisku pozwala na lepszy dostęp do pola pracy oraz ułatwia utrzymanie higieny w newralgicznym punkcie fotela.

8. Pozycja ratunkowa Trendelenburga – bardzo szybko można wypozycjonować fotel do takiej pozycji, jeżeli pojawi się nagła potrzeba.

9. Udźwig pacjenta to 170 kg. ELANSA oferuje największą nośność.

10. Wysoka jakość użytych materiałów, precyzja wykonania oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne czynią fotel bardzo wytrzymałym,  bezawaryjnym i funkcjonalnym.
 
11. Elansa oferuje szereg opcji wyposażenia: wersja jezdna, programowanie 3 pozycji pracy, uchwyt do lampy, uchwyt do kolposkopu, podpórki nóg, które tworzą płaszczyznę do pozycji leżącej, dodatkowy zagłówek, uchwyty na ręce.


 


 


PROMEDUS bezpośredni importer foteli PROMOTAL w Polsce