Wydrukuj tę stronę

MELAG MELAquick 12+ autoklaw do końcówek

  • Cena:

    15.900 zł 

melag logo

Silny. Szybki. Zgrabny.

 

Autoklaw do szybkiej sterylizacji instrumentów stomatologicznych jak turbiny, kątnice, prostnice i inne oraz narzędzi, model z podłączeniem do sprężonego powietrza.
Odpowiedź na nowe wymogi w dobie zagrożenia COVID -19

Rekordowe czasy sterylizacji – w ciągu 7 minut plus czas suszenia można uzyskać wysterylizowane instrumenty typu prostnice, kątnice, turbiny, instrumenty profilaktyczne i inne (o maksymalnej długości 20 cm) nawet między zabiegami. Taki autoklaw to oszczędność czasu i pieniędzy związanych z reprocesowaniem instrumentów. Autoklaw oferuje 3 programy w klasie „S”, wszystkie są zgodne ze standardami normy europejskiej dotyczącej sterylizacji EN 13060.

W sterylizacji instrumentów, które mają puste przestrzenie i wgłębienia, niezmiernie ważne jest skuteczne usuwanie powietrza z komory autoklawu i suszenie. Autoklaw MELAquick 12+ osiąga bardzo dobre rezultaty sterylizacji i suszenia dzięki podłączeniu go do sprężonego powietrza w gabinecie.

 

 

MELAG MELAquick 12 autoklaw do końcówek 2
MELAG MELAquick 12 autoklaw do końcówek 5

Kompaktowy wymiar dużych możliwości

 

Sterylizacja w standardowym autoklawie zajmuje bardzo dużo czasu i praktycznie między pacjentami jest niemożliwa. Korzystanie z zalet MELAquick 12+ jest doskonałą alternatywą.
Jego kompaktowe wymiary (20,5 cm szerokości i 45 cm głębokości) pozwalają na umiejscowienie go praktycznie w każdej, nawet najmniejszej sterylizatorni.

 

Sterylizacja z jakością

 

Autoklaw posiada zintegrowany pomiar jakości wody, który wyświetla komunikat o niewystraczającej jakości wody lub nie pozwala na rozpoczęcie cyklu jeżeli woda nie spełnia wymogów. Dzięki temu mamay pewność, że autoklaw będzie pracował bezawaryjnie, a na instrumentach nie będą zostawały plamy.

Woda do autoklawu jest doprowadzana z zewnętrznego zbiornika o pojemności 5 litrów, jak również po zakończeniu cyklu woda kondensacyjna jest odprowadzana na zewnątrz. Obydwa zbiorniki mogą być umieszczone w niewidocznym miejscu pod blatem

 

Szybki autoklaw, szybka obsługa, czysta oszczędność

 

Wszystkie programy i funkcje są wybierane na wyświetlaczu za pomocą czterech przycisków. Prosta obsługa w języku polskim.

Krótkie czasy pracy to spełnienie wszystkich wymogów higieny, szybkie reprocesowanie instrumentów i brak konieczności zakupu dodatkowych pakietów - kątnic, prostnic i turbin.

Autoklaw sterylizuje do 6 instrumentów lub 12 innych narzędzi. MELAquick 12+ to również potwierdzenie prawidłowego przeprowadzenia cyklu dzięki zapisowi danych poprzez opcjonalny MELAflash, MELAnet BOX (podłączenie do sieci komputerowej) aż do dokumentacji i archwizacji za pomocą oprogramowania MELAsoft.

  

MELAG MELAquick 12 autoklaw do końcówek 4
MELAG MELAquick 12 autoklaw do końcówek 3

 Dane techniczne MELAquick 12+

 

Wymagane podłączenie sprężonego powietrza

Wielkość komory: G 20 cm x Ø 9 cm

Objętość komory: 1,35 l

Wielkość załadunku: do 12 instrumentów

Wymiary: 20,5 x 46 x 45 cm

Waga: 23 kg

Zasilanie elektryczne: 230 V, 2050 W

 

 


PROMEDUS - importer i serwis autoklawów MELAG w Polsce