08 kwiecień 2019

#JestemCzujnyOnkologicznie - wspieramy akcję społeczną

 


Podczas Targów KRAKDENT firma Promedus zaangażowała się w akcję społeczną promująca wśród stomatologów czujność onkologiczną #JestemCzujnyOnkologicznie. Będzie to największa akcja w Polsce popularyzująca rolę stomatologów w rozpoznawaniu potencjalnie kancerogennych zmian w jamie ustnej pacjenta.

W trakcie całych targów stomatologicznych Krakdent na wybranych kilku stoiskach odbędą się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich na stoisku W41 firmy Promedus stomatolodzy zdobędą wiedzę jak powinno wyglądać standardowe badanie kliniczne i badanie przesiewowe.

Celem akcji #JestemCzujnyOnkologicznie jest uświadomienie stomatologom, że dzięki badaniom mogą uratować zdrowie, a nawet życie swoich pacjentów. Nadal zbyt mało osób wie, że podczas rutynowej wizyty stomatolog może rozpoznać nawet wczesne stadium raka, o ile się wie na jakie symptomy zwrócić uwagę. Z raportu OECD - wynika, że statystyczny Polak odwiedza 0,8 razy w roku gabinet stomatologiczny. Obecność zmian na błonie śluzowej jamy ustnej podaje aż 37,8% osób, ale tylko połowa z nich zgłasza się z tego powodu do stomatologa. Jeśli w trakcie zwykłego przeglądu stomatologicznego lekarze dentyści zwracaliby uwagę także na podejrzane zmiany na śluzówce, wykrywalność raka na wczesnym etapie jego rozwoju znacząco by wzrosła.

​W trakcie targów Krakdent 2019 zapraszamy na stoisko Promedus nr W41 w sobotę 13.04.2019 w godzinach 10:30-12:30, na którym odbędą się badania przesiewowe pod kątem nowotworów jamy ustnej. Podczas nich stomatolodzy zdobędą wiedzę, jak powinno wyglądać standardowe badanie kliniczne i badanie przesiewowe. Serdecznie zapraszmay do udziału w akcji na naszym stoisku.

Do udziału w akcji #JestemCzujnyOnkologicznie zapraszają Fundacja do walki z nowotworem jamy ustnej „Z uśmiechem przez życie”, firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. organizator Targów KRAKDENT® oraz partnerzy merytoryczni - Zakład Stomatologii Zintegrowanej i Zakład Periodontologii i Klinicznej Patologii Jamy Ustnej w Instytucie Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum. 

Lekarze wykonujący badanie pacjenta na stoisku firmy Promedus z Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.:
• lek. dent. Patryk Kałuża
• lek. dent. Jakub Świderski

 

 KRAKDENT jestem czujny okologicznie

Promocje:

Promocje KaVo - Maj, Czerwiec 2020

Promocje KaVo - Maj, Czerwiec 2020

Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty promocyjnej na Maj - Czerwiec...

Czytaj więcej
Promedus OUTLET - wyprzedaż sprzętu wystawowego

Promedus OUTLET - wyprzedaż sprzętu wy…

Wyprzedaż sprzętu stomatologicznego wystawowego, magazynowego i używanego

Czytaj więcej
Katalog Promedus - oferta promocyjna Krakdent 2020

Katalog Promedus - oferta promocyjna Kra…

  Najnowsze wydanie Katalogu Stomatologicznego Promedus  z wszystkimi promocjami z okazji targów KRAKDENT...

Czytaj więcej
logo partnerzy
 
 

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.