21 listopad 2019

Promedus VET - otwarcie na rynek weterynaryjny


Rok 2019 dla firmy Promedus to czas bardzo intensywnej pracy nad ciągłym rozwojem poprzez ekspansję na nowe obszary rynku medycznego, weterynarię.

W październiku b.r. postanowiliśmy otworzyć się na część medycyny bliskiej naszemu sercu jaką jest weterynaria. Prawie każdy z nas lubi zwierzęta i często jesteśmy właścicielami różnego rodzaju czworonogów czy innych skrzydlatych przyjaciół. Tak samo jak ludzie, zwierzęta wymagają profesjonalnej opieki medycznej, aby utrzymywać je w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Niejednokrotnie zwierzęta domowe traktowane są jak członkowie rodziny i z tego względu jesteśmy dla nich zrobić bardzo wiele. Dlatego też wymagamy od lekarzy weterynarii profesjonalizmu w wykonywanych procedurach i co za tym idzie odpowiedniego sprzętu, dzięki któremu diagnoza będzie szybka, a wykonywane zabiegi szybkie i bezpieczne. 

Sprzęt, który jest używany w gabinetach dla ludzi może być z powodzeniem używany dla zwierząt, dlatego też przygotowaliśmy specjalną ofertę na wybrane urządzenia właśnie dla gabinetów i klinik weterynaryjnych. 

Bardzo często używanym narzędziem do szybkiego zbadania przypadku jest zdjęcie rentgenowskie. Możemy je wykonać już w kilka sekund bez niepotrzebnego narażania zwierząt na promieniowanie czy dyskomfort podczas badania. Począwszy od wysokoczęstotliwościowych aparatów RTG KaVo lub Vatech do radiowizjografii cyfrowej: - pośredniej, opartej na czujniku na przewodzie lub – bezpośredniej opartej na płytkach fosforowych odczytywanych w poręcznym skanerze. Obydwa systemy dają natychmiastowy obraz na monitorze komputera. Zdjęcia możemy wykonywać małym gryzoniom np. prześwietlając całą klatkę piersiową czy uzębienie kota lub dużego psa. 

Zasady zachowania odpowiednich procedur dotyczą również reprocesowania narzędzi wielokrotnego użytku. Aby zapewnić odpowiedni poziom aseptyczności lekarze wszystkich specjalności, nie tylko w leczeniu ludzi, powinni używać narzędzi wysterylizowanych. Dlatego też oferujemy gabinetom weterynaryjnym pełną linię do sterylizacji narzędzi. Urządzeniami firm Euronda i Melag jesteśmy w stanie zabezpieczyć kompletny proces mycia i sterylizacji. Przede wszystkim polecamy autoklawy. Z bogatej oferty tych urządzeń warto wziąć pod uwagę te, które oferują długie komory i tace, na których zmieszczą się narzędzia nawet o długości 55 cm. Wyjątkowym w ofercie sterylizacji jest autoklaw do dużych gabinetów i klinik CLINICLAVE 45 firmy Melag występujący w różnych opcjach pojemności komory i wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na myjnie – termodezynfektory, które dezynfekują instrumenty w wysokiej temperaturze z użyciem precyzyjnie dozowanych detergentów. Urządzenia te suszą narzędzia dzięki czemu po zakończonym cyklu są gotowe do dalszego etapu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie przy większych ilościach narzędzi używanych w gabinecie, jeden wsad do myjni to dwa załadunki do autoklawu. Polecamy także myjki ultradźwiękowe, które są bardzo skuteczne w oczyszczaniu narzędzi w trudno dostępnych miejscach, zgrzewarki, dzięki którym można zapakować narzędzia w rękawy papierowo – foliowe o różnych szerokościach, a także systemy uzdatniające wodę do autoklawów. 

Doskonałym uzupełnieniem oferty dla weterynarii jest oświetlenie punktowe jak i chirurgiczne firm LID oraz Midmark, a także skalery, poręczne stoliki zabiegowe organizujące pracę z małymi, przenośnymi urządzeniami. 

Nasza działalność na rynku weterynaryjnym została zainspirowana owocnym kontaktem z Panem Profesorem Zdzisławem Kiełbowiczem, Kierownikiem Katedry i Kliniki Chirurgii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To Pan Profesor uświadomił nam jak ważne są dobrze dobrane procedury, metody diagnostyczne i zasady postępowania w gabinecie weterynaryjnym, aby zapewnić skuteczną opiekę pacjentowi i usatysfakcjonować jego właściciela. W październiku b.r. nasza firma prezentowała swoją ofertę na IX Międzynarodowej Konferencji Weterynaryjnej w Poznaniu, gdzie gospodarzem i wykładowcem był właśnie Pan Profesor. Planujemy już uczestnictwo w kolejnych wydarzeniach. Zachęcamy Państwa do odwiedzania naszej strony internetowej oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami. Wspólnie wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie i zapewnimy pełną obsługę posprzedażową.

 

Promocje:

Promocje KaVo lipiec-sierpień 2022

Promocje KaVo lipiec-sierpień 2022

  Njanowsza oferta promocyja na sprzet KaVo na wakacje 2022 !  

Czytaj więcej
Katalog stomatologiczny Promedus wiosna-lato 2022

Katalog stomatologiczny Promedus wiosna-…

  Katalog Stomatologiczny Promedus z wszystkimi promocjami wiosna-lato 2022

Czytaj więcej
logo partnerzy
 
 

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17