29 styczeń 2021

Przekraczamy kolejne granice !

 

Rzeczy z pozoru trudne i niemożliwe często zniechęcają do podjęcia wyzwania. Firma Promedus po raz kolejny udowodniła, że „cuda” się zdarzają. Wystarczy trochę wiary w powodzenie sprawy, upartość w dążeniu do celu i dobry plan.

 

Na początku stycznia bieżącego roku dostarczyliśmy sprzęt medyczny do Szpitala Karmelitanek z Musongati w Burundi w Afryce Centralnej. Szpital cierpi na niedobór bardzo wielu rzeczy, urządzeń, leków, a mimo to lekarze i oddane Siostry zakonne codziennie ratują zdrowie i życie mieszkańców tego regionu. Sprawą podstawową było zachowanie sterylności narzędzi używanych do licznych operacji i zabiegów. Powikłania i zakażenia były głównym problemem, który niweczył ciężką pracę lekarzy i często przekreślał powrót do zdrowia pacjentów. Szpital zaopatrzyliśmy m.in. w sterylizator Melag Vacuklav 23B+ wraz z destylarką, który zastąpił stary, wysłużony sprzęt. Zaproponowaliśmy właśnie ten model ponieważ jest to jeden z najbardziej niezawodnych urządzeń, który poradzi sobie w trudnych afrykańskich warunkach. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy choć w części przyczynić się do poprawy warunków w Szpitalu. Bardzo dziękujemy za zaufanie jakim obdarzyła nas Siostra Zofia Kaszuba – koordynatorka całej akcji.

Podziękowania kierujemy także do firmy Cargo Partner, która z ogromną cierpliwością i profesjonalizmem pomogła nam zrealizować tak trudny i złożony transport.

Szpital cały czas ma ogromne potrzeby. Żeby realizować skuteczną pomoc medyczną dla pacjentów, potrzebne jest wsparcie ludzi dobrej woli. Może ta historia zainspiruje Państwa i będziecie chcieli pomóc personelowi i pacjentom Szpitala w Burundi? Chętnie pomożemy Państwu w kontakcie ze Szpitalem i oczywiście w zakresie logistyki.

 

Krótka historia Szpitala Karmelitanek w Afryce*

Siostry Karmelitanki w 1973 roku w Musongati w Burundii rozpoczynały swoją misję od zera. Zamieszkały w buszu, w mały domku przy kościele. Pierwszy ośrodek zdrowia był rozkładany każdego dnia pod palmą, potem w małym pomieszczeniu w gminie. Siostry zaczęły kształcić personel, jednocześnie rozpoczynając budowę ośrodka zdrowia. Początki były trudne, nie było znikąd pomocy finansowej, ale Siostry przetrwały i powstała misja w Musongati gdzie od 46 lat prowadzona jest posługa medyczna. Od 2011 roku przychodnia zdrowia stała się szpitalem z 126 łóżkami i sześcioma oddziałami: porodówką, neonatologią, interną, pediatrią, laboratorium, radiologią. Obok szpitala znajduje się przychodnia zdrowia dla niemowląt i kobiet ciężarnych oraz dożywianie dla dzieci. Szpital posiada 80 pracowników, w tym 3 lekarzy. Wielu chorych przybywa do szpitala również z innych prowincji kraju (pomimo, że szpital jest oddalony 13 km od drogi asfaltowej).

*źródło: internet, rozmowy z Siostrą Z. Kaszuba.


Galeria zdjęć z realizacji dostawy w Burundii


 


Promocje:

KaVo Imaging - promocja listopad-grudzień 2021

KaVo Imaging - promocja listopad-grudzie…

  Zapraszamy do zapoznania się z najanowszymi promocjami na sprzęt radiologiczny...

Czytaj więcej
Unity KaVo, mikroskopy Leica: oferta listopad-grudzień 2021

Unity KaVo, mikroskopy Leica: oferta lis…

  Unity i instrumenty KaVo, mikroskopy Leica: oferta listopad – grudzień...

Czytaj więcej
Katalog stomatologiczny Promedus - oferta promocyjna jesień/zima 2021

Katalog stomatologiczny Promedus - ofert…

  Najnowsze wydanie Katalogu Stomatologicznego Promedus z wszystkimi promocjami jesień 2021

Czytaj więcej
Promocja na instrumenty KaVo 2+1 - październik 2021

Promocja na instrumenty KaVo 2+1 - paźd…

  Zapraszamy do skorzystania z przygotowanej oferty promocyjnej na październik 2021 na...

Czytaj więcej
logo partnerzy
 
 

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17