Vatech Pax-i 3D - pantomograf cyfrowy i tomograf CBCT

  • Cena:

    brak informacji

VATECH logo

 

Twój partner w diagnostyce 3D

Pantomograft Vatech Pax-i 3D wykonuje badania: pantomograficzne, cefalometryczne i tomografia CBCT z szerokim zakresem pól obrazowania najwyższej jakości.

Trzy niezależne sensory: 2D, cefalo, 3D pracujące automatycznie dostosowują się do rodzaju badania, poprzez w pełni zautomatyzowane i intuicyjne oprogramowanie w komputerze operatora.

Zastosowanie systemu „pulse” spowodowało obniżenie dawki w stosunku do tomografii medycznej. Wszyskie pantomografy Vatech skonstruowane zostały i pracuje zgodnie z zasadą ALARA (As Low As Reasonably Achievable – tak mała dawka, jak to możliwe).  Pantomogrfay firmy VATECH zapewniają lekarzom możliwość modyfikacji dawki przez wykonywanie radiogramów dostosowanych do rozmiarów ciała, typu obrazu a nawet dokładne określenie obszaru zainteresowania.

Multi FOV cztery pola obrazowania

W zależności od rodzaju badania lekarz ma do wyboru pola obrazowania:5x5 cm; 8x5 cm; 8x8 cm; 12x9 cm. Takie rozwiązanie daje możliwość precyzyjnego doboru pola, które dostarczy właściwych informacji diagnostycznych wybranego odcinka anatomicznego. Linia wzornictwa opracowana przez czołowych światowych stylistów wyróżnia aparat spośród innych aparatów lekkością i precyzją wykonania.

Dzięki najnowszemu oprogramowaniu Ez3D-i powstają obrazy 3D, które można dzielić na przekroje w dowolnej płaszczyźnie – co jest konieczne do określania zmienności budowy anatomicznej. Oprogramowanie jest intuicyjne w obsłudze.

Vatech Pax I 3D 2
Vatech Pax I 3D 3

Funkcja MagicPan 

Ostry pantomogrfa 2D w każdej sekcji. Jest to trzecia generacja przechwytywania obrazu: Multi Layer + Optimized ROI. Tworzy idealne obrazy wybranego obszaru, przez wybór odpowiedniej warstwy, eliminując zniekształcenia i brak ostrości spowodowane niewłaściwym pozycjonowaniem pacjenta. Aparat wykonuje wiele zdjęć i automatycznie z każdej warstwy wybiera najostrzejsze fragmenty, a następonie skałada je w jeden obraz. Jest to opcja. Vatech Pax-i 3D jest jedynym na świecie pantomografem posiadającym funkcję MagicPan.

Funkcje 2D:  pantomograf i cefalostat

Vatech Pax-i 3D posiada szeroki zakres programów diagnostycznych 2D niedostępnych w innych aparatach tego typu, m. in: program dziecięcy, program fast ( redukujący dawkę dla pacjenta), zdjęcia panoramiczne segmentowe, stawy skroniowo-żuchwowe w projekcji PA i bocznej LAT w zwarciu i rozwarciu, zatoki SINUS w dwóch projekcjach PA i bocznej LAT.

Pozycjonowanie pacjenta odbywa się techniką „face to face” i przy pomocy 3 linii laserowych. Gwarantuje to prawidłowe ustawienie pacjenta skutkujące zawsze poprawnym diagnostycznie zdjęciem rentgenowskim.

Dwa niezależne pracujące sensory 2D i trzeci do 3D

Aparat wyposażony jest w oddzielny sensor dla zdjęć panoramicznych i odległościowych oraz w trzeci do tomogrfai 3D. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność przekładania sensorów oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania systemu. Wydłuża to także żywotność samego sensora w porównaniu z aparatami wykorzystującym tylko jeden  przekładany sensor. 

Pantomograf Vatech Pax-i 3D Ceph może być wyposażony w dwa typy systemu cefalometrii:

 - tradycyjna cefalometria skanowana

 - Real one shot, pełnowymiarowy płaski panel medyczny: tylko 0,9 s !

Małe ognisko lampy rentgenowskiej 0,5 mm

Pantomograf Vatech Pax-i 3D wykorzystują najnowsze technologie do wykonywania zdjęć pantomograficznych zawsze w najwyższej dostępnej jakości. Najnowszy generator z podwójnym przetwarzaniem wysokiej częstotliwości oraz lampa rtg TOSHIBA o bardzo mały rozmiarze ogniska, tylko 0,5x0,5 mm. Najnowszy sensor cyfrowy na rynku o najwyższej rozdzielczości.

Vatech Pax I 3D 4
Vatech Pax I 3D 5

Łatwy w obsłudze

Idealny do indywidualnej praktyki, prosty w obsłudze, doskonała jakość zdjęć, najbardziej precyzyjna diagnostyka na rynku. Zdjęcie uzyskujemy natychmiast po ekspozycji na ekranie komputera. Budowa kompaktowa, nie wymagajacy dodatkowego miejsca. Lekka budowa oparta o stopy aluminium wraz z precyzyjnym napędem umożliwia szybkie dopasowanie do wzrostu pacjenta. Wygodny i ergonomiczny uchwyt dla pacjenta umożliwia łatwe i stabilne ustawienie pacjenta.

Nowoczesne intuicyjne oprogramowanie

Oprogramowanie 2D EzDent-i posiada najlepsze narzędzia do opracowywania zdjęć. Ułatwia postawienie diagnozy poprzez natychmiastowe i łatwe dobranie kontrastu, jasności, skali szarości gamma, pomiarów odległości i kątów (obraz odpowiada wymiarom rzeczywistym lub w dowolnie określonym stałym powiększeniu dzięki funkcji autokalibracji). Zdjęcia mogą zostać automatycznie podłączone do oprogramowania do prowadzenia gabinetu stomatologicznego oraz innych programów wykorzystujących zdjęcia RTG, np ortodontycznych.

 

System eliminacji cienia kręgosłupa

Zawsze bardzo dokładna wizualizacja części przedniej rzuchwy — jedyne na świecie rozwiązanie zapewniające brak cienia kręgosłupa na wszystkich zdjęciach pantomograficznych. W odróżnieniu od innych aparatów eliminacja cienia następuje poprzez zastosowanie złożonej projekcji (promieniowanie nie przechodzi przez kręgosłup). System stosowany jest wyłącznie w aparatach cyfrowych produkcji firmy VATECH.

Trzy laserowe linie pozycjonujące

3 laserowe linie pozycjonowania pozwalające na zawsze precyzyjne dobranie warstwy obrazowane.W rezultacie doskonałe zdjęcia o wysokiej jakości i ostrości, w porównaniu do konkurencyjnych aparatów, które nie posiadają systemu laserowego.

Szeroki zakres wykonywanych zdjęć 2D

- Panoramiczne: normalne, szerokie, wąskie, dziecięce - standard/prawy/lewy/front

- Ortogonalne: standard/prawy/lewy/front; skrzydłowo-boczne (bitewing): standard/prawy/lewy/front

- TMJ Program: zdjęcia stawów w projekcji bocznej w zwarciu i rozwarciu: TMJ LAT; TMJ PA

- Sinus Program: zdjęcia zatok: LAT/PA

 
  
 
Vatech Pax I 3D 6
 
Vatech Pax i 3D oprogramowanie Ez3D i

Parametry techniczne: Vatech Pax-i 3D

- Pola obrazowania: 5x5 ; 8x5 ; 8x8 cm  lub  5x5 ; 8x5 ; 8x8 ; 12x9 cm

- Typ sensora: CMOS

- Skala szarości: 14 bit

- Ognisko lampy - 0,5 mm x 0,5 mm

- Napięcie lampy:  50 kV - 90 kV

- Prąd anodowy:  4 mA - 10 mA

- Czas ekspozycji: - one shot cefalo - 0,9 s ; scan cefalo - 12,9 s - panorama normal - 10,5 s ; panorama high resolution - 13,5 s

- Powiekszenie zdjęcia: 1,14 : 1

- Pozycjonowanie pacjenta: pozycja stojąca lub wózek inwalidzki

- Zasilanie: 230 V 

- Możliwość zdalnej diagnostyki przez serwis fabryczny Vatech oraz serwis Promedus za pomocą połączenia internetowego 


www.vatechglobal.com


Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
Podaj poprawne zabezpieczenie antyspamowe.
bitmap2

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17