07 październik 2022

Nowy moduł PLANMECA Romexis® CAD/CAM

NOWY MODUŁ ROMEXIS® CAD/CAM PRZENOSI CYFROWE WYCISKI NA WYŻSZY POZIOM

Planmeca z wielką dumą wprowadza kompletnie nowy moduł oprogramowania dla Planmeca Romexis®, który czyni pracę z cyfrowymi wyciskami łatwiejszą i szybszą niż kiedykolwiek przedtem. Moduł Planmeca Romexis® CAD/CAM usprawnia przepływ pracy w trybie „skanuj i wysyłaj” dla przechwytywania, analizowania i eksportowania wycisków cyfrowych, oferując nowym użytkownikom skanerów wewnątrzustnych płynne wejście w świat stomatologii CAD/CAM.

 

Notatka prasowa z dnia 02.09.2022
Moduł oprogramowania Planmeca Romexis® CAD/CAM został zaprojektowany, aby przechwytywanie obrazu i praca z cyfrowym wyciskiem była łatwiejsza niż kiedykolwiek. Moduł jest częścią oprogramowania all-in-one Planmeca Romexis®, które zapewnia codzienny, bezproblemowy przepływ pracy w praktyce stomatologicznej wraz z klinicznymi danymi pacjentów dostępnych w jednym systemie.

Praktyki stomatologiczne dzięki nowemu modułowi zyskają zwłaszcza na płynnym trybie „skanuj i wysyłaj”, skany mogą być w łatwy sposób przechwytywane i wysyłane do zewnętrznych partnerów do opracowywania projektów i wykonania odbudowy za pomocą jednego kliknięcia.

Podczas gdy użytkownicy nowych skanerów wewnątrzustnych Planmeca Emerald® lub Planmeca Emerald® S są prowadzeni przez interaktywne kreatory przepływu pracy „Workflow Wizards” z krótkimi filmami i pomocnymi tekstami podczas całego procesu pracy, bardziej doświadczeni użytkownicy będą cieszyć się szybkością i wyjątkową użytecznością oprogramowania do skanowania.

Z nowym modułem, użytkownicy mogą po prostu rozpocząć skanowanie i zdecydować później co chcą zrobić z cyfrowym wyciskiem. Nowe rozwiązanie pozwala na pracę również w bardziej złożonych przypadkach jak np. skanowanie wielu powierzchni zgryzowych oraz innych typów skanów w jednej sesji skanowania. Cały proces skanowania jest szybszy i przez to bardziej komfortowy również dla pacjenta.

Po zakończeniu skanowania użytkownik może zaznaczyć linie marginesów używając intuicyjnych narzędzi, przeprowadzić analizę i pomiar wycisku, dodać bazy do tworzenia modeli stomatologicznych na potrzeby druku 3D, a także wysyłać skany do laboratorium dentystycznego lub do oprogramowania CAD firmy zewnętrznej, która zaprojektuje odbudowę i wyprodukuje pracę.
Wkrótce moduł będzie oferował również niesamowite narzędzie, które zasymuluje leczenie ortodontyczne. Wszystkie etapy przepływu pracy są wygodnie podzielone na osobne zakładki, między którymi użytkownik może się swobodnie przemieszczać według uznania.

„Z nowym modułem Romexis® CAD/CAM, skanowanie wewnątrzustne jest wyjątkowo łatwe zarówno dla nowych jak i bardziej doświadczonych użytkowników. Położyliśmy szczególny nacisk na użyteczność oraz uczyniliśmy współpracę z zewnętrznymi partnerami bardzo prostą. Nowy moduł jest zatem wspaniałym narzędziem do pracy z cyfrowymi wyciskami i doskonałym wyborem dla praktyk stomatologicznych chcących wejść w świat stomatologii cyfrowej” wyjaśnia Helianna Puhlin-Nurminen, Vice Prezydent działu Obrazowania Cyfrowego i Aplikacji w firmie Planmeca.

„Odką skany wewnątrzustne są przechowywane i dostępne w oprogramowaniu Romexis razem ze zdjęciami pacjentów i obrazami rentgenowskimi 2D i 3D, użytkownicy mogą z łatwością tworzyć cyfrowe projekty uśmiechu, planować leczenie implantologiczne i projektować szablony chirurgiczne w tym samym oprogramowaniu. Romexis sprawia, że praca jest po prostu płynna”, dodaje Puhlin – Nurminen.

Nowy moduł Romexis CAD/CAM jest aktualnie dostępny tylko do skanowania, na przykład dla użytkowników skanera wewnątrzustnego Planmeca Emerald, którzy nie projektują i nie frezują uzupełnienień we własnej klinice. Jak dotąd, cały proces rekonstrukcji od skanowania do projektu i wytworzenia przepływa w ramach oprogramowania Planmeca PlanCAD® Easy.

 

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17