MELAG Cliniclave 45 MD - autoklaw dla klinik i szpitali

melag logo

Przelotowy duży autoklaw „Magnum” dla szpitali i klinik

 

Przelotowy Cliniclave 45 MD w wersji Magnum posiada po obu stronach kolorowy ekran dotykowy w wymiarach XXL. Załadunek i start programu dokonuje się na stronie "brudnej", rozładunek i zwolnienie wsadu odbywa się na "czystej stronie". Ten duży autoklaw o pojemności 205 l serii Cliniclave ma zalety wersji jednodrzwiowej dla jednej i dwóch jednostek sterylizacyjnych, na przykład: rekordowo szybkie cykle, doskonałe rezultaty suszenia, zintegrowaną dokumentację i zwolnienie, zgodność z normą EN1717 oraz różne możliwości załadunku. Autoklaw MELAG Cliniclave 45 M ma dwa razy głębszą komorę i mieści dwie jednostki sterylizacyjne (JS), 70 kg opakowanych instrumetów oraz 14 kg tekstyliów.

Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjność pod względem instalacji i konserwacji. Cliniclave 45 MD stoi na rolkach i może być wysunięty z otworu w ściennego w celu ewentualnego serwisu lub konserwacji. Odpowiednio przystosowany system przysłon ze stali nierdzewnej pozwala na instalację urządzenia bez dodatkowych prac budowlanych.

 

Wyjątkowa ergonomia pracy i oszczędność czasu

 

Wyjątkowo duży wyświetlacz dotykowy umożliwia intuicyjną obsługę, szybki wybór programu i nie wymaga dodatkowych instrukcji. Zintegrowane oprogramowanie do dokumentacji, zwolnienia i śledzenia umożliwia oszczędność kosztów i bezpieczeństwo. Najbardziej optymalne wykorzystanie zasobów było jednym z głównych zadań w projekcie Cliniclave 45 MD. Dzięki dobrze przemyślanej koncepcji niskie zużycie energii elektrycznej i wody czyni, że autoklaw jest jednym z najbardziej oszczędnych dużych autoklawów na rynku.
Cliniclave 45 MD jest idealnym dużym autoklawem dla szpitali, klinik i placówek medycznych, które zwracają szczególną uwagę na rentowność i wydajność.

 

Melag Cliniclave 45 MD autoklaw medyczny 2
Melag Cliniclave 45 MD autoklaw medyczny 4

Bezpieczna rejestracja cykli

 

Autoklawy serii Cliniclave 45 oferują różne metody zapisu danych: połączenie z siecią przez złącze Ethernet, wydruk etykiet z kodem kreskowym na drukarce MELAprint 60 oraz zapis na karcie pamięci CF. Dużym ułatwieniem w zarządzaniu procesem sterylizacji jest oprogramowanie MELAtrace, które rejestruje przepływ narzędzi w procesie reprocesowania. MELAconnect – status urządzenia i postęp programu kontrolowany za pomocą aplikacji na smartfonie

 

Dodatkowe funkcje, które ułatwiają pracę

 

DRYtelligence® - opatentowana, sterowana sensorycznie i dostosowana do wielkości wsadu procedura suszenia próżniowego zapewnia oszczędność czasu, obniżone zużycie wody i energii elektrycznej oraz optymalny rezultat procesu suszenia.
Tryb oszczędzania energii - jednym przyciskiem wprowadź autoklaw w tryb uśpienia lub reaktywowania . Redukuje to pobór energii i przyspiesza nagrzewanie sterylizatora pomiędzy cyklami
Wybór czasu rozpoczęcia pracy - zaplanuj sterylizację w wybranym przez siebie czasie lub zaprogramuj rozpoczęcie testów w wybranej godzinie.
Automatyczne wyłączanie urządzenia - aktywowanie tej funkcji przed rozpoczęciem sterylizacji ostatniego wsadu oznacza, że autoklaw Cliniclave wyłączy się automatycznie po zakończeniu ostatniego cyklu sterylizacji. Zwolnienie wsadu może zatem odbyć się następnego dnia.

 

Programy i cykle Cliniclave 45 MD

 

Poniżej lista wszyskich programów autoklawu z podziałem na rodzaj i wagę wsadu, typu wsadu, z podziałem na czas samej sterylizacji jak i suszeniem. Istnieje możliwość aktywacji dodatkowego suszenia. 

 

Program

Czas cyklu

Czas suszenia

Opakowanie

Program uniwersalny

załadunek 30 kg

załadunek 70 kg

tekstylia 14 kg

 

28 min

50 min

36 min

 

30 min

30 min

20 min

 

Wielokrotne opakowanie

Program szybki B

załadunek 30 kg

 

28 min

 

11 min

Pojedyncze opakowanie

Program szybki S

załadunek 30 kg

 

22 min

 

7 min

 

Nieopakowane

Program delikatny

załadunek 30 kg

tekstylia 14 kg

 

45 min

53 min

 

20 min

20 min

 

Wielokrotne opakowanie

Program Prion

załadunek 30 kg

załadunek 70 kg

tekstylia 147 kg

 

43 min

65 min

51 min

 

20 min

30 min

20 min

 

Wielokrotne opakowanie

 

 

 

Melag Cliniclave 45 MD autoklaw medyczny 3
Melag Cliniclave 45 autoklaw medyczny 4

 Dane techniczne CLINICLAVE 45 MD

 

Wersja z podwójnymi drzwiami

Wymiary komory (GxŚ): 136 cm x Ø 44 cm

Objętość komory: 205 l

Pojemność użytkowa: 2 StU

Wielkość załadunku: 70 kg instrumentów, 14 kg tekstyliów

Wymiary (SxWxG): 65 x 160 x 163 cm

Waga pustego autoklawu: 384 kg

Zasilanie elektryczne: 3x380 V, 13500 W, 32 A

Dostawa autoklawu obejmuje:
- szafka jezdna do postawienia autoklawu
- stelaż, 2 tace, 1 kosz
- karta pamięci CF

Dedykowane wyposażenie dodatkowe:
- MELAdem 56 M system odwróconej osmozy ze zbiornikiem akumulacyjnym o pojemności 21 l, możliwość instalacji w szafce autoklawu.
- Wózek transportowy do łatwego załadunku i rozładunku wsadu. 

 


PROMEDUS - importer i serwis autoklawów MELAG w Polsce


 

 

Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
Podaj poprawne zabezpieczenie antyspamowe.

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.