Planmeca ProMax 3D Mid - pantomograf cyfrowy 3D

  • Cena:

    tel. 693-444-850

planmeca logo

Planmeca ProMax® 3D Mid - do każdego zastosowania klinicznego

Aparat rentgenowski Planmeca ProMax ® 3D Mid pozwala na uzyskanie kompletnych oraz niezwykle szczegółowych informacji na temat anatomii pacjenta. Planmeca ProMax® 3D Mid dzięki szerokiemu spektrum wyboru wielkości obrazu świetnie radzi sobie z różnymi zadaniami diagnostycznymi bez naruszania zasad najlepszych praktyk. Aparat CBCT Planmeca ProMax® 3D Mid jest wprost idealny do obrazowania ENT i ortodoncji 3D.

Obraz maksymalny bez łączenia: Ø20 x 10 cm
Obraz maksymalny z łączeniem pionowym: Ø20 x 17 cm

Planmeca CALM™ innowacyjna korekcja ruchu pacjenta

Poruszenie się pacjenta jednym z głównych wyzwań związanych z jakością uzyskiwanych obrazów CBCT. Inteligentny algorytm wielokrotnych poruszeń Planmeca Calm™. Eliminuje potrzebę powtórzeń ekspozycji, usuwa efekt poruszeń pacjenta. Funkcja doskonale sprawdzi się w przypadku obrazowania pacjentów mających trudności z pozostaniem w bezruchu, pozwalając klinicystom na każdorazowe uzyskiwanie pożądanych efektów.

Ustawienia wstępne dla obrazowania TMJ i ENT

Planmeca ProMax® 3D Mid jest nie tylko doskonałym wyborem w przypadku obrazowania stomatologicznego, ale również świetnie sprawdza się w przypadku pełnego obrazowania twarzowo-szczękowego. Aparat posiada dodatkowo wiele ustawień wstępnych dla poszczególnych obszarów anatomicznych opracowanych specjalnie z myślą o obrazowania uszu, nosa i gardła.

Planmeca AINO™ inteligentny system usuwania szumów

• Obrazy bez szumów i bez straty wartościowych detali
• Umożliwia niższe wartości ekspozycji przez redukcję szumów
• Poprawia jakość obrazu przy używaniu małych wokseli
• Domyślenie aktywne w trybie obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™

Planmeca ARA™ redukcja artefaktów z metali

• Obrazy bez artefaktów dzięki wiarygodnemu algorytmowi
• Usuwa cienie oraz smugi worozne przez metalowe obudowy i wypełnienia kanałów
• Sprawdzony i przetestowany – wynik szczegółowych badań


Planmeca ProMax 3D MID Promedus 2

planmeca ultra low dose promedus

WYSOKA JAKOŚĆ PRZY NISKIEJ DAWCE

Aparat Planmeca ProMax® 3D Mid korzysta z unikalnego oraz sprawdzonego protokołu obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™. Pozwala on lekarzom uzyskiwać obrazy 3D w znacznie niższej dawce promieniowania dla pacjenta, bez statystycznego obniżania jakości obrazu. Nie zawsze konieczne jest korzystanie z wysokich rozdzielczości i stosowanie standardowych dawek – często mniej znaczy lepiej. Na przykład, aby zobaczyć kanał nerwu szczękowego przy planowaniu implantów i ekstrakcjach zębów mądrości, w zupełności wystarczą obrazy uzyskiwane za pomocą obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™. Korzystanie z protokołu obrazowania Planmeca Ultra Low Dose™ jest wyjątkowo proste. Z łatwością uruchomisz go z poziomu panelu sterowania aparatu rentgenowskiego. Dodatkowo widoczność dawki jest natychmiast widoczna, co gwarantuje pełną przejrzystość parametrów.

Protokół Planmeca Ultra Low Dose™ idealnie sprawdzi się w przypadku wielu zastosowań klinicznych: od ortodoncji, przez planowanie implantów i zabiegów z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej po badania dróg oddechowych oraz zatok.

ZDJĘCIE TWARZY 3D - PLANMECA PROFACE®

Planmeca ProFace® to unikalny sposób tworzenia realistycznego zdjęcia twarzy 3D i obrazu CBCT za pomocą jednego skanu. Funkcjolnalność ta została zaprojektowana, aby spełnić najróżniejsze potrzeby diagnostyczne współczesnych profesjonalistów szczękowo – twarzowych i dentystycznych. Zdjęcie twarzy 3D można wykonać osobno, bez narażania pacjenta na jakiekolwiek promieniowanie. Planmeca ProFace® jest wysoce skutecznym narzędziem do planowania przedoperacyjnego i porównań pooperacyjnych.

STWÓRZ SWOJEGO WIRTUALNEGO PACJENTA

Firma Planmeca jako pierwsza w branży stomatologicznej połączyła trzy rodzaje danych 3D w jednym urządzeniu. Łączy w sobie obraz CBCT, zdjęcie twarzy 3D oraz skan modelu 3D. Kombinacja tego połączenia umożliwia stworzenie trójwymiarowego, wirtualnego pacjenta.

Romexis PLANMECA Promedus

Romexis PLANMECA Promedus 2022

RUCHY ŻUCHWY W CZASIE RZECZYWISTYM - 4D Jaw Motion™

System Planmeca 4D™ Jaw Motion, to unikalne rozwiązanie służące do trójwymiarowego śledzenia, wizualizacji i analizy ruchów szczęki w 3D. 4D™ Jaw Motion oferuje niezrównane możliwości wizualizacji ruchów żuchwy, w czasie rzeczywistym przy pomocy oprogramowania obrazującego Planmeca Romexis®. Wszystkie informacje związane z ruchem, oraz dane dotyczące pomiarów można bez przeszkód wyeksportować do oprogramowania innych producentów w celu przeprowadzania dalszych analiz. System obsługuje formaty plików XML oraz CSV.

OBRAZOWANIE 2D Z WYKORZYSTANIEM CZUJNIKA 3D

Nie ma konieczności zmiany czujników podczas zmiany obrazowania CBCT oraz obrazowania panoramicznego, ponieważ zaawansowany system obrazowania SmartPan™ wykorzystuje ten sam czujnik 3D do obrazowania 2D.

SKANOWANIE MODELU W 3D

Aparaty Planmeca 3D dają możliwość skanowanie wycisków i odlewów gipsowych. Wyciski są automatycznie przetwarzane w modele cyfrowe i zapisywane w oprogramowaniu Planmeca Romexis® w standardowym formacie STL. Dzięki skanowaniu CBCT wycisku lub odlewu gipsowego użytkownicy mogą tworzyć modele powierzchni bez konieczności stosowania skanera wewnątrzustnego.

EFEKTYWNY CEFALOSTAT TYPU ONE-SHOT

Aparat Planmeca ProMax 3D Mid można wyposażyć dodatkowo w cefalostat ProCeph™ typu One-shot. Czasy ekspozycji z jego wykorzystaniem są niezwykle krótkie, i eliminują ryzyko wystąpienia artefaktów spowodowanych poruszeniem się pacjenta. Opcja ta znajdzie swoje zastosowanie szczególnie podczas obrazowania małych dzieci oraz osób mających kłopoty z pozostaniem w bezruchu.

UNIWERSALNE OPCJE OBRAZOWANIA

Dzięki jeszcze bogatszemu wyborowi opcji i programów obrazowania, Planmeca ProMax® 3D Mid z łatwością dopasowuje się do zróżnicowanych, specjalistycznych potrzeb. Aparat obsługuje również bardzo szeroki zakres wielkości wokseli. Dzięki trybom dostosowanym do określonych zadań diagnostycznych, stomatolodzy zyskują pełną gwarancję zyskowności swojej inwestycji.


Planmeca ProMax 3D Classic Promedus 8

Planmeca ProMax 3D MID Promedus 4

TECHNOLOGIA SCARA

Precyzyjne, płynne, sterowane komputerowo ruchy ramienia robotycznego SCARA pozwalają wykonać dowolny ciąg ruchów. Umożliwia to dokładne oraz niezawodne pozycjonowanie obszaru i regulację średnicy obszaru oraz zmniejszenie dawki promieniowania.

IDEALNY DO OBRAZOWANIA APARATÓW ORTODONTYCZNYCH

Protokół obrazowania aparatów ortodontycznych Planmeca ProMax® 3D Mid, to doskonałe rozwiązanie dla ortodoncji. Metalowe elementy aparatów widoczne na zdjęciach prezentowane są z imponującą precyzją. Aparat posiada również certyfikat pozwalający na stosowanie protokołu leczenia SureSmile.

TRYB BADANIA ENDODOTYCZNEGO

Oferowany tryb obrazowania endodontycznego został zaprojektowany specjalnie z myślą o badaniach ENDO. Umożliwia on wykonywanie obrazów 3D uwzględniających nawet najdrobniejsze szczegóły. Dodatkowo, woksele o wielkości 75 μm gwarantują bardzo wysoką rozdzielczość obrazu. Dostępny w następujących rozmiarach objętości (w tym rozmiar dla dzieci): Ø40x50 mm

 

PLANMECA ROMEXIS® OPROGRAMOWANIE DO OBRAZOWANIA TYPU "WSZYTSKO W JEDNYM"

Planmeca oferuje najpotężniejszą platformę oprogramowania stomatologicznego na świecie Planmeca Romexis®. Oprogramowanie dzięki jednej, wspólnej bazie danych umożliwia wykonywanie, przeglądanie i obróbkę wszystkich typów danych, tj. obrazów 2D i 3D. Program jest wspólną platformą dla wszystkich urządzeń dostępnych w ofercie począwszy od CAD/CAM po aparaty rentgenowskie oraz unity stomatologiczne. Znajdzie swoje zastosowanie w gronie implantologów, endodontów, periodontologów, protetyków, ortodontów, chirurgów szczękowo-twarzowych i radiologów.

Oprogramowanie pozwala z łatwością importować i eksportować obrazy 2D i 3D w standardowych formatach tj. JPEG, DICOM oraz STL. Możesz również odczytywać dane za pośrednictwem programów firm zewnętrznych. Romexis® jest oprogramowaniem opartym na technologii Java, jest kompatybilne z systemami macOS oraz Windows. Dzięki temu rewolucyjnemu oprogramowaniu możesz mieć pewność, że Twój każdy kolejny dzień pracy, przyniesie jeszcze więcej przyjemności i najwyższą wydajność.

 

Planmeca Romexis 3

 

Planmeca ProMax 3D MID Promedus 3

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

- Model pantomografu CBCT: Planmeca ProMax® 3D Mid
- Napięcie anodowe: 60-90 kV, opcja 60-120 kV
- Natężenie prądu anodowego w trybie 3D: 1-14 mA
- Ogniskowa: 0,5 mm, nieruchoma anoda
- Detektor obrazu: płaski panel
- Przechwytywanie obrazu: obrót 200˚ / 360 ˚
- Czas skanowania: 9-33 s
- Czas rekonstrukcji: 2-55 s
- Wielkość woksela: 75 µm, 100 µm, 150 µm, 200 µm, 400 µm, 600 µm
- Maksymalne wielkości obrazów: przy jednym skanie: Ø20 x 10 cm
- Maksymalne wielkości obrazów: z łączonych pionowych skanów: Ø20 x 17 cm

- Programy stomatologiczne [cm]:

• Ząb Ø4 x 5, Ø4 x 8
• Zęby Ø8 x 5, Ø8 x 8, Ø10 x 6, Ø10 x 10
• Szczęka Ø16 x 6, Ø16 x 10, Ø20 x 6, Ø20 x 10
• Twarz Ø16 x 16, Ø16 x 9, Ø20 x 10, Ø20 x 17

- Programy ENT [cm]:

• Nos: Ø8 x 8
• Zatoki: Ø10 x 8, Ø10 x 10, Ø10 x 14, Ø16 x 8, Ø16 x 10, Ø16 x 14, Ø20 x 8, Ø20 x 10, Ø20 x 14
• Ucho środkowe: Ø4 x 5, Ø8 x 8
• Kość skroniowa: Ø8 x 8
• Drogi oddechowe: Ø8 x 8
• Kręgi: Ø8 x 8


 

Planmeca ProMax 3D family names

 


PROMEDUS autoryzowany importer tomografów PLANMECA


 

Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
captcha
Nieprawidłowe Captcha Antispam
bitmap2

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17