Planmeca Compact i5 unit stomatologiczny

  • Cena:

    114.900 zł  109.000 zł

    tel. 693-444-857

planmeca logo

SKANDYNAWSKI PROJEKT UNITU IDEALNEGO

Planmeca Compact i5 zachwyca już od pierwszego spojrzenia, jest elegancki, stylowy i jednocześnie spełnia wszystkie najważniejsze aspekty perfekcyjnego unitu: ergonomię, bezpieczeństwo i komfort.

W połączeniu z najlepszymi materiałami, wysoką jakością wykonania i estetyką Planmeca osiągnęła najwyższy poziom doskonałości. Promedus z ogromną przyjemnością wprowadza unit Planmeca Compact™ i5 do swojej oferty.

ROZWÓJ I CIĄGŁE DĄŻENIE DO PERFEKCJI

Planmeca Compact i5 jest już piątą generacją unitu, która została stworzona w oparciu o 50 lat doświadczenia w pracy na rzecz tworzenia przyjaznej dla użytkownika technologii stomatologicznej.

Urządzenia są nieustannie ulepszane i wzbogacane o nowe funkcje, aby zapewnić jak najlepsze warunki pracy użytkownikom na całym świecie.

Unit Compact i5 jest inwestycją - został zbudowany w taki sposób, aby można go było uaktualnić o nowe funkcje i ulepszenia w dowolnym momencie w przyszłości.


Planmeca Compact i5 Promedus 2


Planmeca Compact i5 Promedus 6

FOTEL, KTÓRY ZAPEWNIA PŁYNNY PRZEBIEG PRACY

Bezstresowe zabiegi dla całego zespołu stomatologicznego to także komfort dla pacjenta. Fotel został podwieszony na bloku spluwaczki, dzięki temu lekarz i asysta mają dużo więcej wolnej przestrzeni na nogi. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na uzyskanie idealnej pozycji pracy. Pamięć 4 pozycji pracy i pozycja spluwaczkowa przyspieszają uzyskanie wymaganego ustawienia fotela.

Konstrukcja wykonana jest głównie z aluminium co czyni fotel wytrzymałym i trwałym na długie lata bezproblemowego użytkowania.

BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT DLA PACJENTA

Składana część podnóżka  (opcja) sprawia, że pacjent ma bezstresowy dostęp do siedziska. W pozycji złożonej lekarz może przeprowadzić komfortową rozmowę wstępną z pacjentem przed przystąpieniem do zabiegu.

Ruchy fotela są dopasowane do anatomii pacjenta, a opcjonalna miękka tapicerka Ultra RelaxTM wykonana z pianki Viscoelastic reaguje na ciężar i ciepło ciała dając wygodne i pewne podparcie szczególnie podczas długich procedur. Standadowa tapicerka bezszwowa ComfyTM jest równie wygodna.

Zagłówek regulowany jest w trzech płaszczyznach i blokowany w optymalnej pozycji za pomocą przycisku. Udźwig pacjenta to 185 kg.

 

DOBRE SAMOPOCZUCIE ASYSTY

Ramię konsoli asysty jest regulowane w trzech płaszczyznach, elastyczne pozycjonowanie i dużo przestrzeni wokół fotela pozwala na pracę na dwie lub cztery ręce. Stolik asysty wyposażony jest w panele z logicznymi przyciskami, do sterowania funkcjami higienicznymi, fotelem pacjenta i lampą zabiegową.

DOTYK, KTÓRY WSZYSTKO ZMIENIA

Panel dotykowy umiejscowiony na konsoli lekarza daje ogromną swobodę w sterowaniu funkcjami unitu i ruchami fotela. Obsługa jest tak prosta i intuicyjna jak w przypadku touchpada. Panel daje możliwość komunikacji unitu z komputerem lub tabletem bez użycia myszki. Programowanie trybów pracy dla sześciu lekarzy daje szybki dostęp do indywidualnych ustawień.

STEROWNIK NOŻNY DOBRZE ZAPROJEKTOWANY

Przewodowy lub jako opcja bezprzewodowy sterownik nożny może być dowolnie skonfigurowany, obsługuje wszystkie niezbędne funkcje unitu i fotela: pozycjonowanie fotela, regulacja prędkości i natężenia pracy instrumentów, włączanie i wyłączanie wody w końcówkach, napełnianie kubka wodą i opłukiwanie miski spluwaczki.

Planmeca Compact i5 Promedus 4

Planmeca Compact i5 Promedus 8

KONSOLA LEKARZA – NIEZRÓWNANA ELASTYCZNOŚĆ

TMałych rozmiarów konsola może być umieszczona niemal w każdym miejscu blisko pacjenta i w zasięgu ręki. Praktyczna konstrukcja ramienia zapewnia płynne ruchy o szerokim zakresie. Ramię poprzeczne dostępne jest o dwóch długościach do wyboru 32 lub 52 cm, a ruch wokół masztu lampy daje możliwości idealnego dopasowania do pozycji pracy z prawej lub lewej strony fotela.

INSTRUMENTY ZAWSZE W TWOJEJ KONFIGURACJI

Stolik lekarza jest wyposażony w 5 rękawów w wersji od góry, od dołu i od dołu na ramieniu z boku fotela. Elastyczne przełączanie rękawów między gniazdami w konsoli w systemie Plug&Play pozwala na indywidualną konfigurację instrumentów. Ergonomiczne pantografy dają pełną swobodę ruchów rękawów. Wygodna, zdejmowalna i  niewielkich rozmiarów taca zabiegowa pod konsolą w wersji „S” daje praktyczną przestrzeń podczas zabiegu. 

SKANER WEWNĄTRZUSTNY – JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK PROSTO

Dbając o ciągły rozwój praktyk stomatologicznych Planmeca wprowadziła niespotykane udogodnienie dla pobierania wycisków cyfrowych. Skanery Planmeca Emerald® mogą być bezpośrednio podłączone do unitów stomatologicznych. Przenoszenie skanera między stanowiskami pracy jest nadzwyczaj łatwe. Obsługa Emerald możliwa jest również ze sterownika nożnego uwalniając ręce lekarza.

CZYSTE ŚRODOWISKO ZABIEGOWE TO BEZPIECZEŃSTWO DLA WSZYSTKICH

Planmeca poświęciła ogromną uwagę czystej wodzie i kontroli infekcji w unitach stomatologicznych. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy, procesy są niezawodne i łatwe do przeprowadzenia, dbają o bezpieczeństwo personelu i pacjentów. Praktyczne rozwiązania spełniają najwyższe standardy i sprawiły, że kontrola infekcji jest dobrze zorganizowana, zintegrowana, automatyczna i zarejestrowana.

HIGIENA NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz unitu kontrola infekcji jest łatwa do przeprowadzenia. Gładkie i równomierne powierzchnie zapewniają skuteczne czyszczenie. Metalowe powierzchnie są bardzo trwałe i odporne na środki czyszczące. Wszystkie newralgiczne elementy unitu można zdjąć i poddać sterylizacji. Dotyczy to również szklanej miski spluwaczki.

 


Planmeca Compact i5 Promedus 7

Planmeca Compact i5 Promedus 5

AUTOMATYCZNA KONSERWACJA

Wszystkie czynności związane z higieną środowiska pracy można wywołać z poziomu interfejsu unitu, uruchomić cykle automatyczne i pobrać informacje o ostatnich procedurach. Unit komunikuje również o konieczności przeprowadzenia kolejnej konserwacji. Zautomatyzowany system zapobiega powstawaniu biofilmu mikrobiologicznego w przewodach wodnych unitu. Można wybrać okresową lub ciągłą dezynfekcję zgodnie z własnymi preferencjami. Innowacyjny system czyszczenia rękawów ssących i filtrów (STCS)  rozcieńcza i rozprowadza środek do czyszczenia w rękawach i usuwa z nich powietrze zapewniając pełny kontakt z powierzchniami wewnętrznymi. Natomiast rękawy instrumentów są dezynfekowane dzięki wbudowanemu w blok spluwaczki adapterowi do przepłukiwania. Wskaźnik LED na bloku spluwaczki pokazuje stan procedury higienicznej, kolor światła można dopasować do dowolnego koloru tapicerki. Integracja systemów do konserwacji eliminuje potrzebę stosowania jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów.

INTELIGENTNA KONFIGUROWALNOŚĆ

Cyfrowe rozwiązania w unicie Planmeca i5 wychodzą naprzeciw potrzebom gabinetów i klinik przy stale rosnącym przepływie pacjentów. Wydajność i komfort pracy, przy wsparciu oprogramowania Planmeca Romexis®, zapewnia specjalny system logowania Planmeca Plan ID. Poprzez czytnik kart pamięci flash, znajdujący się na panelu, lekarz zyskuje dostęp do osobistych ustawień. Dzięki temu może skupić się wyłącznie na pracy z pacjentem, podczas gdy technologia zajmuje się całą resztą.

 

FOTELIKI LEKARSKIE – DBAŁOŚĆ O PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ

Foteliki stomatologiczne Planmeca charakteryzują się konstrukcją dopasowaną do anatomii użytkownika zapewniając optymalne podparcie oraz wysoki stopień komfortu. Ergonomiczna dostępność dźwigni regulacyjnych pozwalają na szybkie dostosowanie odpowiedniej pozycji bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi podczas zabiegu.

Planmeca Lumo™ - to ideał pod względem ergonomii. Przechylane w przód siedzisko minimalizuje naprężenia oraz nacisk na uda, a wygodne przesuwanie siedziska w płaszczyźnie poziomej gwarantuje, że nawet więksi użytkownicy będą dysponować odpowiednią ilością miejsca. Oparcie synchronicznie podąża za ruchem ciała.

Planmeca Olo™ - siodło stomatologiczne pozwala utrzymywać plecy w ich najbardziej naturalnej pozycji dzięki regulacji nachylenia siedziska. Łatwe dostosowanie wysokości do potrzeb każdego użytkownika realizowane jest za pomocą stopy przez naciśnięcie metalowego pierścienia. Niepełny kształt pierścienia daje możliwość przysunięcia się bardzo blisko pacjenta.

 

Planmeca Lumo3924H1 PromedusPlanmeca Olo3951H1 sky Promedus

 

 

Planmeca Sing LED promedus

Planmeca Solanna Promedus

LAMPY ZABIEGOWE

1. Planmeca Solanna® – natężenie 8.000–50.000 LUX, kolor 4000, 4500, 5000 K

2. Planmeca Solanna Vision® z dwiema zintegorwanymi kamerami 4K

Lampa Solanna® to oświetlenie dużej powierzchni pola pracy zapewnia znakomitą widoczność we wszystkich częściach pola zabiegowego bez konieczności regulacji głowicy w trakcie zabiegu. Tryb kompozytowy zapobiega polimeryzacji w trakcie pracy z wypełnieniami. Głowica jest lekka i porusza się płynnie w trzech kierunkach. Lampę można zainstalować do unitu, ściany lub sufitu. Dbałość o higienę zapewniają zdejmowane, sterylizowalne uchwyty i jednolita, gładka obudowa aluminiowa. Funkcje lampy obsługiwane są z poziomu interfejsu użytkownika unitu, za pomocą sterownika nożnego lub przez zdefiniowane gesty rąk. 

Dyskretne dwie kamery 4K wkomponowana w lampę Solanna Vision pozwala  wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości w łatwy i niekrępujący dla pacjenta sposób. Jest to idealne narzędzie do rejestrowania procedur zabiegowych i wykorzystywania ich np. jako materiały szkoleniowe podczas kursów.

 


Kolornik tapicerek Planmeca


PROMEDUS autoryzowany importer unitów PLANMECA


 


Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
captcha
Nieprawidłowe Captcha Antispam
bitmap2

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17