Planmeca Compact i Classic unit stomatologiczny

planmeca logo

KLASYKA W NOWOCZESNYM WYDANIU

Sprawdzony, funkcjonalny projekt unitu w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami gwarantują płynną, ergonomiczną i komfortową pracę dla każdego gabinetu stomatologicznego. Unit Compact i Classic został wprowadzony do oferty firmy Promedus ponieważ spełnia kryteria najwyższej jakości i absolutnej niezawodności. 

To co już na pierwszy rzut oka odróżnia unity Planmeca od innych to fotel, który może przyjąć wygodną pozycję siedzącą podczas konsultacji przed zabiegiem i po jego wykonaniu. Dzięki temu pacjent jest zrelaksowany i dużo łatwiej jest zdobyć jego zaufanie. Cechą równie charakterystyczną jest sposób mocowania fotela na bloku higienicznym – sprawia wrażenie jakby zawieszonego w powietrzu – bez żadnych barier w dostępie do pacjenta.

 


Planmeca Compact i Classic Promedus 2


Planmeca Compact i Classic Promedus 3

FOTEL - NIEZWYKŁY KOMFORT DLA PACJENTA I LEKARZA   

Konstrukcja fotela dopasowuje się do anatomii pacjenta zapewniając wygodną i odprężającą pozycję nawet podczas długich zabiegów. Opcjonalna tapicerka Ultra Relax™ ze skóry ekologicznej i wypełnieniem z elastycznej pianki gwarantuje dodatkowy komfort. Zagłówek regulowany jest w dwóch płaszczyznach. Możliwe jest również zamocowanie podłokietników dla jeszcze większego poczucia bezpieczeństwa.

Unikalne składanie podnóżka do pozycji siedzącej ułatwia wchodzenie i schodzenie z fotela. W takiej pozycji złożonej stomatolog może przeprowadzić komfortową konsultację z pacjentem. Udźwig fotela pacjenta to 185 kg. 

 

TRWAŁOŚĆ I DOSKONAŁY DOSTĘP

Fotel zawieszony jest na smukłym bloku spluwaczki, stwarza to bardzo dużo wolnej przestrzeni na nogi zarówno dla lekarza jak i asysty. Szeroki zakres regulacji wysokości pozwala na wygodną pracę w różnych pozycjach. Wyprofilowany kształt oparcia daje znakomity dostęp do pacjenta. Fotel wykonany jest w większości z trwałych elementów aluminiowych pokrytych lakierem epoksydowym.

STEROWNIK NOŻNY DO WYBORU

Wersja przewodowa jako standard lub jako opcja bezprzewodowy sterownik nożny, który obsługuje wszystkie niezbędne funkcje unitu oraz fotela: pozycjonowanie fotela, regulacja prędkości i natężenia pracy instrumentów, włączanie i wyłączanie wody w końcówkach, napełnianie kubka wodą i opłukiwanie miski spluwaczki.

Planmeca Compact i5 Promedus 4

Planmeca Compact i5 Promedus 3

ERGONOMICZNA KONSOLA LEKARZA

Stolik lekarza jest bardzo kompaktowy, obsługuje 5 instrumentów prowadzonych od góry lub od dołu. Ramię konsoli dostępne długości 32 lub 52 cm mocowane jest na przegubie pozwalającym na szeroki zakres ruchów, możliwe jest jej ustawienie z prawej lub lewej strony pacjenta. Pod stolikiem zamocowana jest praktyczna, obrotowa taca zabiegowa. Ramiona są idealnie wyważone dlatego praca z instrumentem pozbawiona jest naprężenia nadgarstka. Rękawy instrumentów można zamieniać indywidualine miejscami w dowolnym momencie w systemie Plug&Play dla jeszcze większej elastyczności pracy. Jest to unkatowe rozwiazanie na rynku.

SKANER WEWNĄTRZUSTNY EMERALD®

Dbając o ciągły rozwój praktyk stomatologicznych Planmeca wprowadziła niespotykane udogodnienie dla pobierania wycisków cyfrowych. Skanery Planmeca Emerald® mogą być bezpośrednio podłączone do unitów stomatologicznych. Przenoszenie skanera między stanowiskami pracy jest nadzwyczaj łatwe. Obsługa Emerald możliwa jest również ze sterownika nożnego uwalniając ręce lekarza.

ŁATWOŚĆ OBSŁUGI TO PRZYJEMNA PRACA

Unit wyposażony jest w panel dotykowy, wkomponowany w konsolę lekarza, który steruje wszystkimi funkcjami unitu, ruchami fotela i lampy zabiegowej. Panel posiada czytnik kart pamięci z indywidualnymi ustawieniami pracy lekarza Planmeca Plan ID

Całą obsługę unitu Planmeca można przeprowadzić za pomocą sterownika nożnego co w dużej mierze wpływa na ograniczenie zakażeń krzyżowych. Stolik asysty, zawieszona na obrotowym ramieniu, posiada panel z przyciskami do obsługi funkcji związanych z higieną i pozycjonowaniem fotela.

BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA PRACY

Począwszy już od gładkich powierzchni unitu, które sprzyjają ochronie przed zakażeniami, aż po dezynfekcję kanałów wodnych Planmeca dba o bezpieczeństwo zespołu zabiegowego jak i pacjentów. Rękawy instrumentów są dezynfekowane przy pomocy wbudowanemu w blok spluwaczki adapterowi do przepłukiwania. Preparat dezynfekujący pobierany jest automatycznie z butelki na wodę destylowaną.

 


planmeca compact i classic upholsteries

Planmeca Compact i Classic Promedus 4

NOWOCZESNE STEROWANIE

Panel strujący dotykowy umiejscowiony na konsoli lekarza daje ogromną swobodę w sterowaniu funkcjami unitu i ruchami fotela. Obsługa jest tak prosta i intuicyjna jak w przypadku touchpada. Panel daje możliwość komunikacji unitu z komputerem lub tabletem bez użycia myszki. Programowanie trybów pracy dla sześciu lekarzy daje szybki dostęp do indywidualnych ustawień.

CYFROWE ROZWIĄZANIA PLANMECA

Cyfrowe rozwiązania w unicie Planmeca i5 wychodzą naprzeciw potrzebom gabinetów i klinik przy stale rosnącym przepływie pacjentów. Wydajność i komfort pracy, przy wsparciu oprogramowania Planmeca Romexis®, zapewnia specjalny system logowania Planmeca Plan ID. Poprzez czytnik kart pamięci flash, znajdujący się na panelu, lekarz zyskuje dostęp do osobistych ustawień. Dzięki temu może skupić się wyłącznie na pracy z pacjentem, podczas gdy technologia zajmuje się całą resztą.

 

FOTELIKI LEKARSKIE – DBAŁOŚĆ O PRAWIDŁOWĄ POSTAWĘ

Foteliki stomatologiczne Planmeca charakteryzują się konstrukcją dopasowaną do anatomii użytkownika zapewniając optymalne podparcie oraz wysoki stopień komfortu. Ergonomiczna dostępność dźwigni regulacyjnych pozwalają na szybkie dostosowanie odpowiedniej pozycji bez niepotrzebnego rozpraszania uwagi podczas zabiegu.

Planmeca Lumo™ - to ideał pod względem ergonomii. Przechylane w przód siedzisko minimalizuje naprężenia oraz nacisk na uda, a wygodne przesuwanie siedziska w płaszczyźnie poziomej gwarantuje, że nawet więksi użytkownicy będą dysponować odpowiednią ilością miejsca. Oparcie synchronicznie podąża za ruchem ciała.

Planmeca Olo™ - siodło stomatologiczne pozwala utrzymywać plecy w ich najbardziej naturalnej pozycji dzięki regulacji nachylenia siedziska. Łatwe dostosowanie wysokości do potrzeb każdego użytkownika realizowane jest za pomocą stopy przez naciśnięcie metalowego pierścienia. Niepełny kształt pierścienia daje możliwość przysunięcia się bardzo blisko pacjenta.

 

Planmeca Lumo3924H1 PromedusPlanmeca Olo3951H1 sky Promedus

 

 

Planmeca Sing LED promedus

Planmeca Solanna Promedus

LAMPY ZABIEGOWE

1. Planmeca SingLED – natężenie do 35.000 LUX, kolor 5000 K

2. Planmeca Solanna® – natężenie 8.000–50.000 LUX, kolor 4000, 4500, 5000 K

3. Planmeca Solanna Vision® z dwiema zintegorwanymi kamerami 4K

Lampa Solanna® to oświetlenie dużej powierzchni pola pracy zapewnia znakomitą widoczność we wszystkich częściach pola zabiegowego bez konieczności regulacji głowicy w trakcie zabiegu. Tryb kompozytowy zapobiega polimeryzacji w trakcie pracy z wypełnieniami. Głowica jest lekka i porusza się płynnie w trzech kierunkach. Lampę można zainstalować do unitu, ściany lub sufitu. Dbałość o higienę zapewniają zdejmowane, sterylizowalne uchwyty i jednolita, gładka obudowa aluminiowa. Funkcje lampy obsługiwane są z poziomu interfejsu użytkownika unitu, za pomocą sterownika nożnego lub przez zdefiniowane gesty rąk. 

Dyskretne dwie kamery 4K wkomponowana w lampę Solanna Vision pozwala  wykonywać zdjęcia i nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości w łatwy i niekrępujący dla pacjenta sposób. Jest to idealne narzędzie do rejestrowania procedur zabiegowych i wykorzystywania ich np. jako materiały szkoleniowe podczas kursów.

 


Kolornik tapicerek Planmeca


PROMEDUS autoryzowany importer unitów PLANMECA


 


Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
Podaj poprawne zabezpieczenie antyspamowe.
bitmap2

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17