Euronda EXL - autoklaw medyczny

  • Cena:

    27.900 zł  25.900 zł   PROMOCJA

    kup w sklepie 200px

euronda logo

Nowy autoklaw klasy PREMIUM, doskonała wydajność oraz niskie koszty eksploatacji

 

EXL to innowacyjny autoklaw, nieporównywalnie ekonomiczny, dbający o środowisko i dający pełną swobodę w procesie sterylizacji. Począwszy od przyjaznego dla użytkownika interfejsu do najbardziej innowacyjnych systemów. EXL ulepsza i ułatwia sterylizację oraz zarządzanie procesem.

Autoklaw medyczny Euronda EXL został stworzony, aby spełnić potrzeby klinik dentystycznych oraz innych specjalności z dużą ilością pacjentów, zapewniając większą pojemność załadunkową i możliwość sterylizacji długich narzędzi, dzięki wyjątkowo dużej przestrzeni użytkowej 29l.

Solidne wykonanie w parze z niskim zużyciem, dzięki zastosowaniu bardzo wydajnego generatora pary. Wydajność i zrównoważenie konsumpcji energii i wody zostało osiągnięte przez system zarządzania konfiguracją cykli, parametry sterylizacji są dostosowane do załadunku, optymalizując zużycie wody i energii.

Informacje o cyklach są zawsze dostępne w komputerze w oprogramownaiu E-memory, na smartfonie lub tablecie i gotowe do wydruku. Jednym z wielu atutów jest rozszerzalne śledzenie i łączność poprzez kartę SD, Ethernet i opcjonalnie WiFi.

Wszystko w autoklawie EXL zostało tak zaprojektowane, aby zoptymalizować wydajność kliniki stomatologicznej, zapewnić bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i wiarygodny proces sterylizacji zgodnie z najwyższymi standardami Eurondy.
Autoklaw został zbudowany w oparciu o najbardziej zaawansowane rozwiązania w autoklawach Euronda, EXL łączy ich mocne strony i najlepsze cechy pod względem budowy, trwałości i możliwości konserwacji.

Euronda EXL autoklaw medyczny 2
Euronda EXL autoklaw medyczny 3

EXL - to niezwykle duża przestrzeń załadunkowa

Autoklaw oferuje stojak i 5 tac perforowanych o długości 55 cm w standardzie. Sterylizacja długich narzędzi medycznych nie stanowi już żadnego problemu. Cykl w autoklawie EXL można porównać z cyklem w autoklawie 24 - litrowym, ale z 7 tacami z załadunkiem wynoszącym 7 kg narzędzi.

Krótki czas cyklu - wymierna oszczędność

Pełny cykl klasy B 134oC w mniej niż 60 minut razem z suszeniem przy załadunku 7 kg narzędzi opakowanych. To daje oszczędność ok. 16 minut w porównaniu z innymi modelami oferowanymi na rynku.

Rekordowo niskie zużycie wody

EXL nie ma sobie równych w tej klasie autoklawów medycznych o dużej pojemności pod względem ekonomicznym i ekologicznym, zużycie wody na cykl to tylko 700 - 900 ml (w zależności od wsadu). Taki poziom zużycia jest rezultatem zastosowania natychmaistowej wytwornicy pary. Dodatkowo technologia stosowana w autoklawach serii ProSystem nie wymaga chłodzenia komponentów autoklawu wodą bieżącą.
Dla porównania inne autoklawy w tej klasie zużywają aż 62 litry wody bieżącej żeby wykonać jeden cykl sterylizacji.

 

Unikalne rozwiązania - znakomita wydajność

W autoklawie EXL zastosowano wiele rozwiązań czyniąc go autoklawem doskonałym do ciężkiej pracy dla każdej specjalizacji.
Super wydajna pompa próżniowa o wydajności 80 l/min, podwójna chłodnica, nowy układ hydrauliczny i w końcu solidny metalowy zbiornik - po prostu niezawodny autoklaw na długie lata.

Łatwa instalacja

Autoklaw EXL wymaga przyłączy do kanalizacji. Zbiornik na czystą wodę może być napełniany ręcznie lub automatycznie za pomocą demineralizatora Aquafilter 1 to 1 lub systemu odwróconej osmozy Aquaosmo.

Nowy standard wyposażenia

SD Card - zapis danych o cyklach na karcie SD

E-MEMORY - profesjonalne oprogramowanie do zarządzania wszystkimi danymi sterylizacji

Ethernet - połacznie z komputerem, serwerem w celu zapisu cykli

E-WIFI - system bezprzewodowego połączenia z komputerem (opcja)

 

Euronda EXL autoklaw medyczny 4
Euronda EXL autoklaw medyczny 6

System zapisu procesu sterylizacji - WALIDACJA

Autoklaw EXL posiada nowoczesny, wszechstronny i rozszerzalny system zapisywania procesu sterylizacji. Szczegółowe informacje na temat wszystkich cykli sterylizacji można zapisać na karcie SD i przesyłać do komputera przy użyciu standardowych połączeń Ethernet lub opcjonalnemu Wi-Fi.

Jeśli do komputera są podłączone inne urządzenia z systemu Euronda Pro System (takie jak Eurosafe 60 lub Euroda Valida), cały proces sterylizacji może być monitorowany, sprawdzany i śledzony automatycznie  E-Memory. Opcjonalnie autoklaw może być wyposażony w dwa rodzaje drukarek etykiet.

ProDentis - pełna integracja z najpopularniejszym oprogramowaniem dla stomatologii. Program automatycznie pobiera wszystkie parametry sterylizacji z oprogramownia E-Data w autoklawie jak: data, czas, imie i nazwisko operatora, numer cyklu itp. Automatycznie tworzy baze sterylizacji, tworzy diagramy, raporty. Łączy dane ze sterylizacji z kartą pacjenta. Niezwykle ważna integracjia związna z przyszłymi przepisami o cyfrowej archiwizacji kart pacjentów.

 

Jakość wody

Autoklaw Euronda EXL został wyposażony w czujnik jakości wody, który monitoruje jakość wody potwierdzając brak mineralizacji, co jest gwarancją niskiego poziomu zawartości osadów wapiennych co przedłuża żywotność i sprawność autoklawu. 

Inspection® System

Jak w każdym autoklawie Euronda użytkownik ma swobodny dostęp do zbiornika na wodę. Umowaliwia to łatwe czyszcznie i wydłuża żywotość autoklawu.

Separator woda-powietrze

Moduł separujący wbudowany w zespół zbiornika jest prawdziwym “ratownikiem” dla pompy próżniowej. Pompy są niezbędne dla prawidłowej sterylizacji, ale są zużywane przez strumienie pary w wysokiej temperaturze, brud i pozostałości oleju smarowego pochodzące z narzędzi, turbin. Separator ma za zadanie oddzielenie powietrza od pozostałych komponentów przed wprowadzeniem go do pompy próżniowej. Ta metoda umożliwia funkcjonowanie pompy w idealnych warunkach gwarantujących długi okres eksploatacji.

 

 

Euronda EXL autoklaw medyczny 7
Euronda EXL autoklaw medyczny 8

Idealny zestaw

Autoklaw EXL + E-CART - to secjalnie zaprojektowana szafka do postawienia autoklawu EXL, oszczędza miejsce, jest praktyczna i ergonomiczna.

Pojemne wnętrze można wykorzystać do przechowywania i do instalcji uzdatniacza wody, demineralizatora Aquafilter lub systemu odwróconej osmozy. Z przodu praktyczna szuflada pomocna przy załadunku i rozładunku autoklawu.

Szafka E-CART

Ergonomiczna – praktyczne pozycjonowanie autoklawu pozwala na przeprowadzanie codziennych czynności sterylizacyjnych łatwiej i szybciej.
Praktyczna – wyposażona w szufladę i przestrzeń do przechowywania, wszystkie czynności związane z załadunkiem i rozładunkiem odbywają się szybko, wygodnie i bezpiecznie
Przyjazna dla użytkownika – praktyczny system kółek z hamulcami ułatwia przesuwanie autoklawu podczas wykonywania czynności kontrolnych i konserwacyjnych

 

 


Promedus wyłączny dystrybutor i serwis fabryczny autoklawów Euronda w Polsce


www.euronda.com


Euronda Promedus 2


 

Zamów sprzęt albo poproś o wycenę

Zapytaj o produkt

Please let us know your name.
Please let us know your email address.
Invalid Input
Invalid Input

(*) pole obowiązkowe

Please let us know your message.
Podaj poprawne zabezpieczenie antyspamowe.
bitmap2

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17