01 lipiec 2020

Dezynfekcja unitów: bezpieczeństwo sercem każdego projektu VITALI

 

Wyjątkowy stan spowodowany przez pandemię koronawirusa Covid-19 spowodował, że na pierwszy plan powróciły kwestie bezpieczeństwa w gabinetach dentystycznych jak i we wszystkich środowiskach opieki zdrowotnej.
Omówimy tę kwestię w kilku aspektach: w jaki sposób VITALI zawsze stawiał profilaktykę jako najważniejszy punkt projektu unitu oraz przekażemy porady udzielane stomatologom VITALI w odniesieniu do ponownego otwarcia gabinetów.

Projekt badawczy rozpoczęty wiele lat temu.
Nie minęło wiele lat od czasu, gdy świat dowiedział się, że infekcje, w tym HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, mogą wystąpić nawet w „bezpiecznym” środowisku, takim jak gabinet dentystyczny. To było oczywiste, że pierwszą reakcją było wzmocnienie profilaktyki. Lekarze zdali sobie sprawę, że ryzyko infekcji jest problemem, na który są narażeni każdego dnia. Wiedza kliniczna związana z przenoszeniem patogenów wirusowych, bakteryjnych i grzybowych z czasem jeszcze się zwiększyła.
Ta wiedza okazała się niezwykle cenna dla VITALI.

W czołówce pod względem higieny i dezynfekcji
Nasza idea zapobiegania zakażeniom jest bardzo rygorystyczna i stanowi sedno naszej działalności.
Każda część unitu stomatologicznego VITALI, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, została zaprojektowana w taki sposób, aby zapobiegać gromadzeniu się brudu oraz ułatwić czyszczenie i dezynfekcję, które są przeprowadzane codziennie i w regularnych odstępach czasowych.
Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić stomatologom najlepsze narzędzia do ochrony zarówno operatora, jak i pacjenta.
Zainwestowaliśmy w badania i testy, opracowując dwa niezwykle bezpieczne rozwiązania do zapobiegania zakażeniom, które mogą być transmitowane podczas korzystania z unitu stomatologicznego.
Rozwiązania te zostały już przyjęte przez wielu naszych klientów i nadal odgrywają szczególnie ważną rolę w zapewnianiu skutecznej ochrony. Mówimy o Multiclean i VDS.

 

Dezynfekcja unitów bezpieczeństwo sercem każdego projektu VITALI 2

 

Urządzenie medyczne o szerokim spektrum działania

Multiclean jest środkiem dezynfekującym zawierającym chlorek benzalkoniowy i diglukonian chlorheksydyny.
Jest to gotowy do użycia roztwór, ma przyjemny zapach i jest najlepszym rozwiązaniem do dezynfekcji wszystkich zewnętrznych powierzchni (stolik lekarza, taca na narzędzia, spluwaczka, fotel) między jednym pacjentem, a drugim. Multiclean jest niskotoksyczny, ma szerokie spektrum działania (dezaktywuje wirusy, bakterie, grzyby) działa szybko i skutecznie. Zapewnia również integralność wszystkich obszarów, na powierzchni których jest stosowany.

Urządzenie do dezynfekcji „Made in VITALI”
Kolejnym rozwiązaniem jest VDS (System Dezynfekcji Vitali), który jest flagowym urządzeniem VITALI do zapobiegania zakażeniom. VDS to system do dezynfekcji, który można zainstalować we wszystkich unitach stomatologicznych VITALI w momencie montażu, dzięki czemu zapobiega się zanieczyszczeniu obwodu wodnego i pola operacyjnego.
Zasada działa sytemu VDS:
1. naświetla wodę wodociągową promieniami UV, zanim zostanie ona użyta w unicie stomatologicznym, w celu znacznego zmniejszenia możliwego obciążenia bakteryjnego;
2. dezynfekuje obieg wody w instrumentach za pomocą Multiclean, zmniejszając w ten sposób ryzyko zakażenia krzyżowego;
3. umożliwia stosowanie sterylnych cieczy (lub roztworu soli fizjologicznej), alternatywnie do wody z sieci, do wszystkich zabiegów. System zawiera również filtr sterylizujący sprężone powietrze wchodzące do unitu.

 

Dezynfekcja unitów bezpieczeństwo sercem każdego projektu VITALI 3

Stała kontrola bezpieczeństwa
VDS to certyfikowany system, którego parametry są stale monitorowane w celu zapewnienia prawidłowego działania i maksymalnego bezpieczeństwa zarówno dla operatora, jak i pacjenta. Biorąc pod uwagę fundamentalne znaczenie profilaktyki w dzisiejszych czasach, zaleca się przeprowadzenie cyklu dezynfekcji pod koniec każdego zabiegu i stosowanie roztworu soli fizjologicznej zamiast wody z sieci.

Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.