01 lipiec 2020

Obciążenie bakteryjne w kanałach wodnych instrumentów: rozwiązaniem jest system VITALI VDS

 

Kryzys COVID-19 pokazał wszystkim, że ryzyko zakażenia należy potraktować bardzo poważnie. Dla praktyki dentystycznej, kluczowe znaczenie ma profilaktyka. Konieczne jest noszenie kompletnego osobistego wyposażenia ochronnego, używanie autoklawu, ciągła dezynfekcja każdej powierzchni, dezynfekcja powietrza, utrzymanie pod kontrolą jakości wody pod względem mikrobiologicznym. Właśnie na wodę musimy zwrócić szczególną uwagę, tę która wpływa do obwodów hydraulicznych unitów stomatologicznych.

Wiele testów laboratoryjnych wykazało i potwierdziło, że czynniki takie jak stagnacja cieczy w przewodach wodnych, codzienny kontakt instrumentów z ustami pacjenta i sama jakość wody w sieci wodociągowej, która nie jest poddawana ciągłej dezynfekcji, powodują powstawanie przylegającej warstwy biologicznej do wewnętrznej powierzchni kanałów wodnych, która w rezultacie jest niebezpiecznym źródłem zanieczyszczenia.

System dezynfekcji i higieny przetestowany przez wykwalifikowane laboratoria.
W firmie VITALI od dawna zajmujemy się dezynfekcją i higieną unitów, a tym samym tworzenia warunków bezpieczeństwa pracy dla dentystów, pielęgniarek i pacjentów.
Naszym najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest VDS, co oznacza - System Dezynfekcji Vitali.
VDS to certyfikowany system zintegrowany z unitem stomatologicznym, który najpierw został zaprojektowany w VITALI, a następnie przetestowany przez specjalistyczne laboratoria.
System działa bardzo skutecznie, co regularnie potwierdzają dentyści, którzy go zakupili. Można go zamontować we wszystkich unitach stomatologicznych VITALI.
Należy go jednak zintegrować w momencie zakupu sprzętu: VDS nie może być zastosowany w unicie VITALI, który został już dostarczony i pracuje, ani nie może być zastosowany do unitów innych marek.

Skuteczność wynikająca z połączonego działania
VITALI VDS to złożone urządzenie łączące najnowocześniejszą technologię, skuteczne urządzenia medyczne i przetestowane procedury.
Przyjrzyjmy się jego głównym elementom. Pierwszym jego komponentem jest lampa UV, która uzdatnia wodę zasilającą unit.
Drugim elementem jest filtr, który sterylizuje powietrze wchodzące do unitu. Trzeci element to zewnętrzny kolektor, w którym umieszczane są wszystkie instrumenty, w celu dezynfekcji.
Następna w kolejności jest zintegrowana butelka środka dezynfekującego Multiclean wraz z butelką zawierającą sterylną ciecz pod ciśnieniem.
Wreszcie na końcu jest urządzenie zapobiegające osadzaniu się kamienia wapiennego w obwodzie hydraulicznym urządzenia.

Automatyczna obsługa i duża łatwość użytkowania
Pod koniec każdego zabiegu dentystycznego obieg wody wszystkich instrumentów poddawany jest całkowitej dezynfekcji przy użyciu środka dezynfekującego Multiclean o szerokim spektrum działania.
Użytkownik może wybierać pomiędzy dwoma cyklami: szybki , który trwa 5 minut lub wolny, który trwa 10 minut.
System VITALI VDS, który jest całkowicie automatyczny bardzo upraszcza pracę operatora, należy tylko umieścić instrumenty w kolektorze.
System jest kontrolowany za pomocą jednej klawiatury, z której zarządza się wszystkimi funkcjami urządzenia.

Możliwość użycia sterylnego płynu do zabiegów
VDS oferuje dentystom możliwość dostarczenia sterylnego płynu do instrumentów dentystycznych (lub soli fizjologicznej), aby móc pracować w warunkach najwyższego bezpieczeństwa.
Szczególnie w przypadku najbardziej inwazyjnych i długotrwałych zabiegów, a na pewno w przypadku operacji chirurgicznych system pozwala lekarzom na użycie sterylnego płynu.
Alternatywne zasilanie, poprzedzone całkowitą dezynfekcją obwodów hydraulicznych, oznacza niemal całkowitą ochronę przed ryzykiem zakażenia, z korzyścią przede wszystkim dla pacjenta.

Co w skrócie robi system VITALI VDS ?
Traktuje wodę zasilającą do unitu promieniami UV, radykalnie zmniejszając obciążenie bakteryjne.
Dezynfekuje obieg wody instrumentów za pomocą środka dezynfekującego Multiclean o szerokim spektrum działania.
Dezynfekuje powietrze przedostające się do urządzenia za pomocą filtra sterylizującego. Stanowi alternatywę dla wody z sieci, umożliwiając stosowanie sterylnego płynu do zabiegów inwazyjnych.
Cztery stopnie sterylizacji i dekontaminacji dla jednego rezultatu: bezpieczniejszy higienicznie unit stomatologiczny!


Galeria systemu dezynfekcji VITALI VDS


 


Serwis

sprzętu stomatologicznego

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przyjmowanie zgłoszeń»

+ 515 200 117

+ 693 444 846

+ 881 576 000

+ 515 155 618

+ 515 155 617

Kontakt

Firma Promedus sp. z o.o. została utworzona w 2005 roku w Łodzi. Czytaj więcej O firmie»

ul. Janosika 135
92-108 Łódź, Poland

Telefon:  + 48 42 678 07 07

Mobile:  + 48 515 200 119

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy: pon.-pt.  9-17